Raporu Bildirmeme Cezası

107
8162

Raporu Bildirmeme Cezası ve sigortalının raporunu SGK’ya geç bildirmenin cezası 5510 sayılı Kanunda belirtilmiştir.

Raporu Bildirmeme Cezası

İstirahat raporları mali müşavirler tarafından Kuruma bildirilmesi unutulursa ya da unutulmayıp zamanında yapılmazsa idari para cezası uygulanacaktır. 

Söz konusu istirahat raporları,

1- Her ayın 23’ünde verilen APHB ile birlikte 01- İstirahat kodu ile bildirilmez ise ya da “istirahatli olduğu sürelerde, işyerinde çalışmamıştır” kutucuğu işaretlenmez ise

2- E-rapor ekranından işçinin çalışıp çalışmadığını “Çalışmadı” veya “Çalıştı” olarak, bildirmeyen işverenlere asgari ücretin yarısı, geç bildirenlere ise asgari ücretin onda biri tutarında idari para cezası uygulanacaktır.

Ayrıca, işçinin rapor günleri 2 ayı birden kapsarsa yani raporu martta başlayıp nisanda da sürerse, nisan ayının bildirgesinde 01-istirahat kodu ile bildirilmesi yeterli olacaktır. Bu durumunda mart ayı için idari para cezası uygulanmayacaktır. 

ÖRNEK1:

28/05/2013’te başlayan ve 07/06/2013 tarihinde sona eren özel iş yeri sigortalısına ait bir raporun. İşveren tarafından çalışılmadığına dair bildirim girişinin, istirahatin 07/06/2013 tarihinde sona ermesi nedeniyle. 2013/Haziran ayı için aylık prim hizmet belgesinin son verilme tarihi olan 23/7/2013 tarihine kadar. Son aya ait APHB üzerinde “01 İstirahat” veya “istirahatli olduğu sürelerde, iş yerinde çalışmamıştır” kutucuğunun işaretlenmesi suretiyle ya da elektronik veya manuel Çalışılmadığına Dair Bildirim Giriş ekranlarının birisi üzerinden çalıştı/çalışmadı şeklinde bildirim yapılması halinde çalışılmadığına dair bildirim ile ilgili İPC uygulanmayacaktır. İşverence son ayda APHB üzerinde “01-İstirahat” eksik gün nedeninin seçilmemiş olması veya “istirahatli olduğu sürelerde, iş yerinde çalışmamıştır” kutucuğunun işaretlenmemiş olması ancak, elektronik ya da manuel çalışılmadığına dair bildirim girişi ekranlarından 28/05/2013 – 07/06/2013 tarihlerini kapsayacak şekilde tek ya da parçalı bildirim yapılması yeterli olacak ve İPC uygulanmayacaktır.

ÖRNEK2:

01/05/2013’te istirahati başlayan ve 30/05/2013 tarihinde kontrole çağrılan bir sigortalıya akabinde 01/06/2013’te başlayan ve 30/06/2013 tarihinde sona eren. (İşbaşı verilen) Bir rapor verildiğinde işveren tarafından önceki örnekte belirtildiği şekilde belirtilen adreslerden çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılmaması durumunda. Her bir istirahat için İPC uygulanması gerekmektedir.

ÖRNEK3:

01/05/2013 tarihi ile 10/05/2013 tarihleri arasında kontrollü istirahati olan sigortalıya 11/05/2013-20/05/2013 tarihleri arasında devam raporu verilmiştir. APHB’de 01- İstirahat bildirilmesi veya “istirahat süresinde çalışmamıştır” kutucuğunun işaretlenmesi halinde her iki rapor için de bildirim yapılmış sayılacaktır. Ancak bu iki bildirimin de bulunmaması halinde çalışılmadığına dair bildirim ekranından iki rapor için ayrı ayrı bildirim aranacaktır. Bu şekilde de bildirim yapılmaması halinde iki rapor için ayrı ayrı İPC uygulanacaktır.

ÖRNEK4:

01/05/2013’te başlayan 10/05/2013’te sona eren istirahat raporu için, her ne kadar istirahat süresi 10 günlük olsa da. Bu sürenin altındaki eksik gün bildirimleri de çalışılmadığına dair bildirim için yeterlidir. Buna göre işveren tarafından aylık prim hizmet belgesi ile 25 günlük prim ve “01-İstirahat” kodu ile. 5 gün eksik gün nedeni bildirilmesi halinde 10 günlük eksik gün bildirilmedi gerekçesiyle ceza uygulanmayacaktır.

SONUÇ: Raporun geç bildirilmesi sonucunda 2018 yılında uygulanacak ceza: 202,95 TL.

2019 yılında ise 255,84 TL‘dir.

Raporun hiç bildirilmemesi sonucunda 2018 yılında uygulanacak ceza: 1.014,75 TL olacaktır.

2019 yılında ise, 1.279,2 TL’dir.

NOT: Raporu Bildirmeme Cezası konusu ile ilgili sorularınızı sayfanın yorum kısmından sorabilirsiniz.

107 YORUMLAR

 1. merhaba
  2.10.2017- 6.10.2017 arasında kontrollü ve kontrolden sonra gelen 6.10.2017 – 13.10.2017 tarihlerinde devam raporum var. İş yerime 17.10.2017 tarihinde iki raporu da ibraz ettim. Kendileri sisteme geç girdikleri için bu iki rapora da ayrı ayrı para cezası geldi ve ilk rapordaki cezanın da benim olduğunu öne sürüyorlar. Ceza benden talep ediliyor. Lütfen bu konuda bilgilendirebilir misiniz?
  iyi Çalışmalar

  • Merhaba, bahsettiğiniz raporların aylık prim ve hizmet belgesinde bildilme süresi 23.11.2017 tarihinde bitmektedir. A.p.h.b de bu raporlar bildirildiğinde idari para cezası çıkmamaktadır. Anladığım kadarıyla a.p.h.b nin son günü beklenmeden onaylanmış olduğundan ve rapor bildirilmediğinden dolayı ceza çıkmış. Ek aphb verilmelidir.

    • Merhaba, raporun onaylanmaması için hiç bir sebepleri yokken onaylamıyorlarsa, işyerinizin bağlı olduğu SGM’ye giderek durumu anlatın. Raporunuzu onlar onaylayacaktır.

 2. Mrb 17.03.2017 ile 15.04.2017 arasi 30 gün raporlu idim iş yeri sisteme girmemiş ben kendim bildirim yapabilir miyim mart ayinin primini 30 gün yatırmışlar ama

 3. Merhabalar ben sgk dan 2 günlük ıstırahat raporu aldım. Ama rapor aldığım gün işyerinden ücretsiz izinliydim yani idari izin gibi bir durum vardı. Bu iki günlük raporu ise idari izinli olduğum günler için aldım. Daha sonra raporu işyerine vermedim ama tabi onlarda bunu sistemde göremediler. Peki bu durumda işyerine herhangibir idari para cezası söz konusumudur. Tşkler

 4. Merhaba Aralık ayına ait 5 gün raporum vardı SGK dan belge aldm raporu işyeri bildirmemis almış olduğum evragi isyerine verdim 10 gün oldu hala bir gelişme yok raporum bildirilmiyor ve ödeme alamıyorum ne yapmaliyim

  • Merhaba, tekrar sgk’ya gidip işverenin raporu onaylamadığını ve bu yüzdem geçici iş göremezlik ödeneği alamadığınızı belirtin. Yetkili kişiler resen onaylayacaktır.

 5. Merhabalar çalışmadığına dair bildirim girişini yaptım çalışmadı kutucuğunu işaretledim fakat aylık bildirgede istirahati bildirmeyi unuttum ne yapmalıyım ve ne kadar ceza yenir teşekkür ederim

 6. Merhabalar şubat da raporuydum bildirge de eksik gün olarak bildirmelerine rağmen sistemden rapor onayı vermeyi unutmuşlar,bununla ilgili bir ceza gelebilir mi? Bu cezadan kim sorumlu olur?

 7. Merhaba 20.04.2018-27.04.2018 arası hastanede yattıgım için raporluydum raporu aldım lakin muhasebeye ulaşmamıs yarın 19.05.2018 tarihinde muhasebeci raporu alıp bildiriceğini söyledi gecikmeden dolayı iş yerine herhangi bir ceza gelicek mi ve ben iş göremez ödeneğimi alabilecek miyim?

  • Merhaba, herhangi bir sorun yok. Zaten 2 gun oldugu icin rapor parasi alamayacaksiniz. Bu durumda o gunlerde calisirsaniz, ucretinizden de kesilme olmayacaktir.

 8. Merhaba, kasım nisan ayında bulunan personel raporu 4 gün sonra onaylandı. Personele ödemesi çıktı. İşverene ceza tebliği ne zaman yapılır ?

 9. merhaba raporu 17 kasım 2017 de başlayıp 27 şubat 2018 de biten bir çalışanımız için süresi içinde onay verdik. sonrasında ikinci raporlu dönemi başlayacağı zaman ilk hastanenin rapor bitiş tarihini yanlış girdiği anlaşıldı doğrusu (22 şubat olmalıydı ) 23 şubatta başka hastaneden ikinci raporu başlayacağı için onayladığım raporu iptal ettim ve hastane 22 şubat bitişli olarak doğru tarihli raporu girdi,

  23 şubat’ta başka bir hastaneden yeni rapor başladı, şimdi e-vizitede tarihi düzeltilen raporun yanında ceza durumu kısmında ! (ünlem) işareti görüyorum. bu arada iyi niyet olarak çalışanın maaşını ve primini ödedik eksik gün yapmadık. bu raporu onaylarsam geç bildirim cezası mı yansıtılır, düzeltmek için ne yapmak gerekir.

  • Merhaba, durumu izah eden tam olarak açıklayıcı bir dilekçe ile SGK’ya bildirerek hastanenin sehven yaptığı işlem neticesinde bu durumun oluştuğunu bildirmelisiniz.

 10. merhabalar nisan ayında almış olduğum raporu iş yerine vermedim , iş yeri ise 30 gün göstermiş sigortamı bu durumda para cezası gelir mi ? gelirse ne kadar olur

  • Merhaba, işveren raporu e vizite sistemlerinde görmeyip onaylamadıysa, haber vermeniz durumunda 202 TL idari para cezası uygulanır. Eğer hiç haber vermezseniz, onlarda geç de olsa onaylamazsa 1.014,75 TL idari para cezası uygulanır.

 11. Merhaba, 18/05/2018 de sözleşmeli memur 4gün rapor almış. E-vizitede rapor gözükmediği için bizde onaylayamadık. İl dışından aldığı için aile hekimliğine ulaşamamış. Bizim şimdi be yapmamız gerekir. Bu işlere yeni başladım hiç bilgim yok nerdeyse bu konularda. Birde ben 2 gün ve 1 günlük raporları bildirmemiştim 3 aya ait bir ceza gelirmi.

 12. Merhaba, Sözleşmeli memur 18/05/2018 tarihinde 4 gün il dışından rapor almış. Rapor E-Viziteye düşmedi bizde onaylayamadık. il dışı oluduğu için aile hekiiminede ulaşamadı.şimdi bizim ne yapmamız gerekir. Ben yeni başladım bu konularda bilgim pek kısıtlı. Ocak ayından beri ekranda 1 ve 2 günlük onaylanmayan raporlar var ceza gelirmi bunları onaylasam. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için iyi çalışmalar.

  • Merhaba, 1-2 günlük raporların onaylanmasına gerek bulunmamaktadır. Rapor sisteme süresi içinde düşmezse ve siz de manuel olarak onaylayamazsanız, e bildirgede eksik gün olarak bildirmelisiniz.

 13. Merhabalar, ekim ayında işe başlayan bir personelimiz aynı ay içerisinde iş kazası geçirdi ve 10 günlük rapor aldı, manuel kısımdan sgk bildirimini yaptık ve sonrasında personel sgk dan ücretini aldı. Ancak şuan tarihe göre sıralama ekranında bu rapor iş kazası kısmında karşıma çıkıyor ve ceza kısmında bir ünlem yer alıyor. Onaylama ya da onaylamama kısmında tereddütte kaldım. Çünkü biz manuel olarak onayını işveren tarafından verdik ve personel o döneme ait rapor parasını aldı. Sizce bu durumda ne yapmalıyız ?

 14. Ben 2. Ayda rapor aldım 4 gün ama iş yerıne vermeyı unuttum 4 ay gectı üstünden ceza gelmiş dıye aradılar 2 bin lira dıye raporu şimd versem cezayı ödemem gerekır mı yada 2 bin lıra fazla deyıl mı rapor cezası ne Kadr

  • Merhaba, yıllık izinde de olsanız bunu işverene bildirmelisiniz. Eğer rapor orası alırsanız işveren sgk’ya bildirim yapmadığı için ceza ödeyecektir

 15. cezası su 1014 lıra yazan mı hocam bır de bu cezayı ben odecegım ben yıllık ızınde oldugum ıcın gerek duymadım bu durumdan nasıl zararsız kurtulabılırım

 16. Esim dogum oncesi izin munasebetiyle 03 05 2018 ile 11 06 2018 tarihlerinde raporluydu. Sgk bugun itibariyle 2 gunluk bir odeme yapiomis. Sgkya sordugumda isveren 03 ve 04 mayis gunleri onaylqmia deyip evrakta gosterdi. Isverenin boyle hakki var mi yada bu raporlari onaylamama hakki var mi. Ne yapmaliyim sgk isvereninize soyleyin diyor onay icin soyledigimizde de bir gelisme olmadi. Hic onaylamazsa yada maximum hangi gune kadar onaylamayi geciktirir. Elimizde dogumdan sonra 22 08 2018 e kadar olan dogum sonrasi raporda var yardimci olur musunuz

  • Merhaba, işveren onaylamasa bile sgk yetkilileri resen sizin raporunuzu onaylayabilir. İşvereniniz bir süre daha onaylamazsa, sgkya giderek bunu belirtebilirsiniz

 17. merhaba biz rapor alsa da personelden para kesintisi yapmıyoruz. bazı raporları unuttuk. ne kadar süre sonra onaylarsak ceza gelir. ayrıca zamanı geçirmişsek çalıştı yapsak ceza önlenir mi ? çünkü kesinti yapmıyoruz personelden

  • Merhaba, ayın 23üne kadar onaylamadıysanız idari para cezası gelecektir. Ancak yine de onaylayın. Hiç onaylamama cezası daha yüksektir. Kesinti yapmasanızda aylık bildirgede çalışmamıştır kutucuğunu işaretlemelisiniz. Ancak işçi çalıştı ise, çalıştı olarak onaylayın. Geçici iş göremezlik ödeneği alamayacaktır.

 18. Merhaba;
  Doğumdan önceki 8 haftalık izin hakkını arkadasim çalışarak geçirmis fakat çalışıyor raporu gerektiğini bilmiyormuş arkadaşım evden çalışıyordu bu durumda doğum rapor parasını ne kadar kesintili alır asgari ücret alıyormuş 60 gün raporlu doğumdan sonra 1 eylül 31 ekim arası raporlu ne kadar ceza alır bilgi verir mısınız?

 19. İyi Günler,
  16.07.2018 – 20.07.2018 arasında ameliyat nedeniyle,
  21.09.2018 – 30.09.2018 arasında ameliyat nedeniyle,
  09.10.2018 – 12.10.2018 istirahat nedeniyle

  Rapor aldım ancak bunlar SGK’ya maalesef bildirilmemiş.

  Bu 3 raporla ilgili nasıl bir cezai işlem uygulanır?

  Teşekkür Ederim.

 20. İyi Günler,
  16.07.2018 – 20.07.2018 arasında ameliyat nedeniyle,
  21.09.2018 – 30.09.2018 arasında ameliyat nedeniyle,
  09.10.2018 – 12.10.2018 istirahat nedeniyle

  Rapor aldım ancak bunlar SGK’ya maalesef bildirilmemiş.

  Bu 3 raporla ilgili nasıl bir cezai işlem uygulanır ve cezanın indirimi mümkün mü?

  Teşekkür Ederim.

 21. merhaba rapor alınan hasta raporu 3 ay sonra girdiğinde işyerim raporu onaylamamktadır raporum 1 aydır sistemde iş yerimin onayını beklemektedir. bu durumda işyerime cezai işlem mi uygulanır. rapor sisteme geç düştüğünden onaylamamktadır.

 22. Ben 05.09.2018 ile 07.09.2018 tarihleri arasinda bir rahatsizlik yasadim ve rapor yazildi raporu vermedim ve calistigim yere para cezasi geldi cezabildirgesinde onbesgun icerisinde odeme durumunda 1\2 si odemesi olcagı yaziyor bu nedemek oluyor 1.014.75 tl ceza odemem mi gerekiyor yoksa bu cezanin 1/2 sinimi odemem gerekiyor

  • Merhaba, cezayı size tebliğ edildiği tarihten sonra 15 gün içinde ödediğiniz takdirde otomatik olarak indirim olacaktır. 15 gün sonra öderseniz 1.014,75 TL ödersiniz.

 23. işyerimin rapor bildirimi smmm tarafından yapmadığından dolayı 1014TL ceza geldi.
  fakat biz o işçiyi 30 tam gün göstterdik.itiraz etsem bi sonuç alabailr miyim!!!

 24. Slm. 13 Kasım rapor başlangıç tarihi. İşçinin raporu muhasebeye gitmiyor. Fakat e-bildirge süresi dolmadı.
  1- Bugün (12.12.18) e-vizite onayı yapılırsa sıkıntı olur mu?
  2- İşçi, rapor parasını alabilir mi ?

 25. Üç gün rapor aldım işyerine bildirmeyi unuttum. İşyeri rapor aldığım aralıkta sigorta çalılıyor göstermiş haliyle idari para cezası gelir mi gelirse ne yapmam lazım

 26. Adliyese sözleşmeli memur olarak çalışıyorum, iş yerinde şubat ayında aldığım 3 günlük rapor nedeniyle 1014 TL para cezası çıkmış, para cezassını bizim yatırmamız gerektiği söyleniyor. bu cezayı bizim mi yatırmamız gerekiyor ?

 27. “Is Yerinizde Calismakta Olan …. TC Kimlik Numarali ………… ‘a Ait Gecici is Goremezlik Raporu Hastane Tarafindan Onaylanmistir. Rapor 2019-01-11 / 0001-01-01 Tarihleri Arasinda Olup isveren Onayi Beklemektedir.” Doğum öncesi istirahat için sgk dan bu şekilde mail geldi. e-vizitede de rapor görünüyor ama bitiş tarihi 0001-01-01 olduğu için, geçerli bir tarih girin diye, tahmini doğum tarihini de girsem, sisteme düştüğü bugünkü tarihi de girsem “Seçtiğiniz tarih, rapor bitiş tarihinden sonra olamaz” uyarısıyla onay kabul etmiyor. Onay vermeyip ocak ve daha sonraki aylarda 01-İstirahat kodu ile eksik gün bildirsem sorun olur mu? Teşekkürler.

  • Merhaba, rapor bitmeden ve dolayısıyla doğum olmadan onaylama yapamazsınız. Dolayısıyla eksik gün nedeni olarak istirahat kodu ile bildirmelisiniz. Rapor bittiğinde de onaylayabilirsiniz.

 28. Merhaba,ben 2 gün iş kazası raporu aldım ve raporu arkadasima verdim iş yerine vermesi için ama kaybetmis. İş yeri ise eğer raporu geitmezseniz idari para cezasını bizden kesmek istiyor ne yapabiliriz yardımcı olabilir misiniz..

 29. Merhaba,ben 2 gün iş kazası raporu aldım ve raporu arkadasima verdim iş yerine vermesi için ama kaybetmis. İş yeri ise eğer raporu geitmezseniz idari para cezasını bizden kesmek istiyor ne yapabiliriz yardımcı olabilir bu..

  • Merhaba, hastaneye giderek aynı raporu sistemden tekrar alabilirsiniz. Ayrıca raporunu e -vizite uygulamasına otomatik düşmektedir. Siz raporu vermesiniz bile muhasebeciniz raporu görecektir.

 30. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama işyerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi?

 31. Merhaba; bir personelimiz 16 Ocak 2019 da 4 gün süreyle iş görmezlik raporu aldı. Henüz onay vermedik. 23 Ocak’ta verdiğimiz e bildirgede göstermemiz gerekiyormuydu. Bir sonraki e bildirgede bildirmemiz halinde bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

  • Merhaba, idari para cezasıyla karşılaşılmaması için ocak bildirgesinde bildirilmediğinden dolayı raporu onaylayıp iş yerinde çalışmıştır’ı işaretleyebilirsiniz.

 32. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama işyerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi?

 33. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama işyerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi? Teşekkürler.

 34. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama işyerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi? Teşekkürler.

 35. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama işyerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi? Lütfen cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 36. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama iş yerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi? Lütfen cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 37. Merhaba, Kasım 2018 de 3 gün rapor almıştım ama iş yerine bunu bildirmeyi unuttum. Onlar da o ay çalıştı veya çalışmadı diye bildirmemişler haberleri olmadığı için, şimdi 1015 tl ceza geldi. Bu cezayı kimin ödemesi gerekiyor. Suç bende mi yoksa muhasebecide mi? Lütfen cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 38. 12.01.2019 tarihinde 1 günlük iş göremezlik raporum var. ben bunu vermeyi unuttum. 01.02.2019 tarihinde maaşlar yatmadan önce muhasebeye teslim ettim. bununla ilgili ne kadar ceza gelir ?

 39. Merhabalar 06.01.2019 tarihinde iş kazası geçirdim raporum 17.02.2019 de bitti. Ptt ten bugün baktım iş görememezlik ücretim yatmamış 170 i aradım başhekim tarafından onaylanmış iş yerinin onaylamasıda gerekiyormuş iş yeri bu raporu ne kadar sürede onaylıyor?

 40. Merhaba 11/12/2018 tarihi ile 03/01/2019 tarihleri arasında raporlu olan çalışanımızı 2018/12 ay SGK e bildirgesini bildirirken İstirahatli olarak bildirmemişiz. 12. ay tam çalışmış göstermişiz. ama SGK Vizite Rapor onayı yapılmış. Bu konu ile ilgili bir tarfımıza bir ceza gelir mi ? Ve 01/01/2019 – 03/01/2019 raporlu olduğu dönemi de çalışmış mı göstermeliyim. Saygılar…

 41. Merhabalar. Ben 22.01.2019 -26.01.2019 ve 28.01.2010-31.01.2019 tarihlerinde 5 ve 4 günlük rapor aldım ayrı ayrı. Yalnız işyerüne vermem gerektiğini bilmiyordum kimsede aramadı. Bunun cezası nedir. Ya da gelir mi çok zordayım

 42. Merhaba işe alındığımda muhasebe yardımcı eleman olarak işe başladım. Sonrasında insan kaynakları bölümünde çalıştım. 3 ve daha yukarı günler rapor ekranında çıkarken diğerleri kayıt bulunamadı yazdığı için onaylama yapılmıyor diye düşünerek ekimden bu yana yaklaşık 30 kadar raporu onaylamadım. Ve bu durumu yeni öğrendim. Ne yapmalıyım?

 43. Merba 19.02.2019 da hastaneye yatış yaptım Burun ameliyatı oldum.22.02.2019 çıkış yaptım.05.03.2019 tarihine kadar raporluyum.3 iş gününde raporu veremedim.5ci iş günü versem işverene yada bana ceza uygulanırmı.

 44. Merba 19.02.2019 da hastaneye yatış yaptım Burun ameliyatı oldum.22.02.2019 çıkış yaptım.05.03.2019 tarihine kadar raporluyum.3 iş gününde raporu veremedim.5ci iş günü versem işverene yada bana ceza uygulanırmı..

 45. Merhabalar,

  18.12.2018-02.02.2019 tarihleri arasında bulunan iş göremezlik raporu 2018/12-2019/01 dönemleri APHB bildirilmemiştir. 2018-12 ve 2019-01 dönemlerine işveren tarafından ek iptal bildirimi yapılacaktır.
  Bununla ilgili İşyerine İPC kesilecek mi ?
  Rapor 2019-02-02 tarihinde bitmektedir.

  iyi çalışmalar

  • Merhaba, 2 ayı aşan raporlarda son ay eksik gün verilmesi halinde idari para cezası uygulanmaz. Ancak siz geçmişi düzeltmek isteyip ek iptal verirseniz ipc uygulnacaktır.

 46. Merhaba 15 10 2018. 10günlük ve 25.10.2018.10 günlük iş kazası raporu aldım ve iş gorememezlik ödeneği alamadım isyerim bildirmediği için mı alamıyorum anlamadım ve şuan çalışmıyorum hala bu haklarımı alma şansım varmı bilgi verirseniz sevinirim

   • İş yerim iş kazasını bildirmemiş sistemde görünmüyor şükran ispatlamam için evrak istediler bu evraklar nelerdir raporu aldığım hastaneden temin edebilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

 47. 27.01.2019 da taburcu olmuş 28.01.2019 da 30 gun rapor almış İŞKUR İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMINDAN aldığımız personelimiz var bu raporu 31.01.2019 da mail olarak muhasebeciye gönderdim. daha sonra faturaları toplamaya gelen muhasebecinin personeline raporun aslını da teslim ettim 2-3 kez sorduğumda işlediklerini söylemişlerdi şubat ayında cıkan 16 bin tl lik KDV den (tabi sürekli yüksek cıkmasından ) sonra muhasebeciyi değiştirdik şimdi yeni yeri arayıp durumu anlatıp rapor parasını sordum ama arkadaş raporu ben işledim bu konuda size ve işçiye 800 er tl gibi bir ceza çıkacağından bahsetti ne yapmamız gerek ne yapmalıyım ?

 48. İy günler bel fıtıgından ameliyat oldum ameliyatın ardından 45 günlük bir rapor bitiminde de kontrol verildi kontrolde 30 günlük bir rapor daha verildi raporlarım alındıgı gün iş yerine teslim edildi . İs yerim bütün uğraslarımıza ve hatırlatmalarımıza ragmen 45 günlük raporuma onay vermiyor ve ben artık art niyet oldugunu düşünerek artık şikayette bulunmak istiyorum nereye şikayet edebilirim ? Ve şikayetim herhangi bi yaptırım getirirmi yardımcı olur musunuz ?

 49. Merhaba 2017 yılında 3 günlük rapor aldım isyerime teslim ettim akabinde bildirim yapilmadigi icin sirket ceza yedi fakat sgk bana da 21 martta 49.71 tl icra gondermis masrafida114 tl yani ben sgk dan rapor parasida almadim acaba ne yapmam gerek itiraz hakkimi varmi. Saygilar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz