2 Kez İşsizlik Maaşı Alınır Mı

197
10831

2 Kez İşsizlik Maaşı Alınır Mı sorusunun cevabı 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda belirtilmiştir.

5510 sayılı Kanununun 4/1-a (SSK) kapsamında olanlardan bir işveren bağlı olarak çalışan sigortalılar,

506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun geçici 20. maddesinde açıklanan sandıklara tabi sigortalılar (Örneğin,Banka Çalışanları) işsizlik sigortası kapsamındadır.

İşsizlik Maaşına Hak kazanmanın şartlarını ve Ne kadar süre ile İşsizlik maaşı alınacağı bir önceki yazımızda belirtmiştik. Buna göre, İşten ayrılmadan önceki son 3 yıl içinde;

a) 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,

b) 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün,

c) 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün, süre ile işsizlik maaşı verilir.

2 Kez İşsizlik Maaşı Alınır Mı

İşsizlik maaşının 2 defa, 3 defa ya da defalarca alınmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak bunun için unutulmaması gereken noktalardan biri, kişinin işsizlik maaşı alma süresinin bitmesinin ardından tekrar işsizlik maaşından yararlanma şartlarına haiz olması gerektiğidir.

İşsizlik maaşından yararlanma şartı 3 yıl içinde en az 600 gün çalışma olduğuna göre, kişi ilk defa işsizlik maaşı aldıktan sonra, ikinci defa işsizlik maaşı alabilmek için tekrar 600 gün çalışmalıdır.

İşsizlik Maaşı Kaldığı Yerden Devam Eder Mi

İşsizlik maaşı kaldığı yerden devam eder. Örneğin; son 3 yıl içinde 600 gün çalışarak 6 ay boyunca işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış sigortalı, 3. ayın sonunda herhangi bir iş yerinde işe başladığında işsizlik maaşı kesilecektir. Ancak sigortalı, daha sonra bu iş yerinden de ayrılırsa, önceden hak etmiş olduğu işsizlik ödeneğinin kalan son 3 aylık kısmını tekrar almaya devam edecektir.

Örnek 2: 240 gün süreyle işsizlik ödeneği almaya hak kazanan sigortalı işsiz, 120 gün işsizlik ödeneği aldıktan sonra, işe girer ve 600 günden az prim ödemek suretiyle yeniden işsiz kalırsa, sigortalı işsizin alacağı işsizlik ödeneği süresi 240-120=120 gündür. Sigortalı işsiz yeni işinde 600 gün prim ödeyerek işsiz kalırsa sadece yeni hak sahipliğinden doğan 180 gün işsizlik ödeneğine hak kazanır.

İşsizlik maaşı ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: 2 Kez İşsizlik Maaşı Alınır Mı konusu ile ilgili sorularınızı sayfanın yorum kısmından sorabilirsiniz.

197 YORUMLAR

 1. Merhaba 2003 yılında ben issizlik maası hak ettim ve sonra 3 yıl baska biyerde calısıp kendi istegimle isten ayrıldım ve 15 gun sonra baska biyere basladım 6 ay calıstıktan sonra istem cıkarıldım issizlik maası hak edebiliyormuyum?

  • Merhaba, son 3 yıl içinde 600 gününüz varsa ve son ayrıldığınız iş yerinden ayrılamadan önceki 120 günde aralıksız çalıştıysanız, işsizlik maaşı almanıza engel bir durum bulunmamaktadır.

 2. Merhaba, 30.11.2014 tarihinde işten çıktım ve 10 ay işsizlik maaşı almayı hak ettim. 6 ay işsizlik maaşı aldıktan sonra 01.06.2015 tarihinde tekrar işe başladım. 30.11.2017 tarihinde işten çıkarıldım. 30 aylık çalışmam ve 900 gün primim oldu. Bu durumda ben 8 ay işsizlik maaşımı alırım yoksa eski 10 aydan eksik kalan 4 ayımı alırım ?

  • Merhaba, işsizlik maaşınız ikinci kez hesaplandığı için 30 aylık çalışmanız ve 900 günlük priminiz üzerinden yani 8 ay işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 3. Az önce e-devlet üzerinden kontrol ettim. Eski 10 aylık işsizlik maaşımın kalan 4 ayı görünüyor. Yani eksik kalan 4 ayı alacağım görünüyor. 8 ay hiç görünmüyor. 30 önce aylık 450 TL işsizlik maaşı alıyordum. Yine 4 ay 450TL alacağım. Şu an düşük işsizlik maaşı 700TL nin üzerinde. Eğer 8 ay işsizlik maaşı alacaksam ne yapmalıyım?

  • Merhaba verdiğiniz bilgilere göre, ilk işten çıkışınız ile ikinci işten çıkışınız arasında 3 yıl var ve 900 gün prim ödenmiş. Bu durumda yazımızın içeriğinde verdiğimiz örnek gibi siz de ikinci hak sahipliğinden yararlanmalısınız. Bağlı bulunduğunuz İşkura gidip müracaatte bulunarak durumu anlatmalısınız.

 4. Merhaba, bugün İŞKUR’a gittim. Bana ödenmeyen 30 ay önceki 4 aylık işsizlik maaşının ödeneceğini söylediler. İtiraz dilekçesi kabul etmiyorlar. 4 ay sonra gelin, tekrar başvuru yapalım dediler. Normal de benim 3 yol içinde 900gün primim var ve 8 ay işsizlik maaşı almam gerekiyor. Sizde ikinci kez işsizlik maaşı alınır diyorsunuz. Ne yapacağım bilmiyorum. 700TL almam gerekirken 3yıl önceki işsizlik maaşı olan 450 TL alacağım. Nasıl bi kanun bu? Teşekkürler…

  • Merhaba, onlara kendi çıkardıkları tebliğin hala yürürlükte olup olmadığı sorabilirsiniz.

   4447 SAYILI İŞSİZLİK SİGORTASI KANUNUNUN UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (Tebliğ No:3)

   İşsizlik ödeneği almakta olan sigortalı işsizin işe girmesi

   Madde 10- İşsizlik ödeneği almakta iken, işe giren sigortalının işsizlik ödeneği kesilir. Ancak, yeni işini, işsizlik ödeneğine hak kazanamadan kaybeden sigortalı işsiz, daha önce hak ettiği işsizlik ödeneği süresini dolduruncaya kadar işsizlik ödeneğinden yararlanmaya devam eder. Eğer, sigortalı işsiz, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun öngördüğü şartları yerine getirmek suretiyle yeniden işsiz kalırsa, sadece bu yeni hak sahipliğinden doğan süre kadar işsizlik ödeneğine hak kazanır. Bu durumda, yeni işsizlik ödeneği hak kazanma süresinin hesaplanmasında dikkate alınacak son üç yıl, bir önceki işsizlik ödeneğine hak kazanma tarihinden geriye gidemez.

   Örnek 3: 240 gün süreyle işsizlik ödeneği almaya hak kazanan sigortalı işsiz, 120 gün işsizlik ödeneği aldıktan sonra, işe girer ve 600 günden az prim ödemek suretiyle yeniden işsiz kalırsa, sigortalı işsizin alacağı işsizlik ödeneği süresi 240-120=120 gündür. Sigortalı işsiz yeni işinde 600 gün prim ödeyerek işsiz kalırsa sadece yeni hak sahipliğinden doğan 180 gün işsizlik ödeneğine hak kazanır.

   Burada tam olarak sizin durumunuz anlatılıyor. Tekrar gidin ve 3 nolu tebliğde böyle yazıyor deyin.

 5. İkinci kez işsizlik maasi alabilmek için 600 günü pirimi ayni isyerindemi dolması gerekiyor ? Son dört ayi kesintisiz başka işyerinde tamamlasam ikinci kez işsizlik maasi alabilirmiyim

  • Merhaba, ikinci 600 günü aynı iş yerinde doldurma zorunluluğu bulunmamaktadır. Başka iş yerlerinde de bu günler doldurulabilir. Son 4 ayı bile hiç ara vermeksizin başka iş yerlerinde doldurabilirsiniz

 6. Editör Merhaba,
  İŞKUR daki memur siz eski işsizlik maaşınızı alacaksınız. Yapacak bir şey yok. O bitince gelin tekrar başvuru yapalım demişti. Vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde İŞKUR il müdürlüğüne giderek durumu izah ettik. Bize 8 ay alabileceğimizi söylediler. Ev hizmetlerinin primleri İŞKUR sisteminde görünmüyormuş. Problem bu imiş. Bizden son 3 yılın prim dökümünü ve işten ayrılış bildirgesini aldılar. Birde dilekçe aldılar. Şu an sonuçunu bekliyoruz. Her şey için çok teşekkür ederiz.

 7. Editör Merhaba,
  Sayenizde işsizlik maaşını yarın almaya başlayacağız. Tekrar çok teşekkür ederim.
  Size bir sorum daha olacak. Eşim EK9 10 günden fazla kapsamında birinin yanında çalışıyordu. SGK’ya işveren ile birlikte gidip iş çıkışını yapmışlardı. Oradaki memur size yaklaşık 42 TL civarında bir vergi çıkar demişti. Şu an işveren kontrol ettiğinde 397.21 TL bir rakam çıkmış. Bu miktar ne parası olabilir bir fikriniz var mı acaba.
  Şimdiden Teşekkürler ve iyi çalışmalar..

  • Merhaba, tekrar iyi günlerde kullanın. Memurun Vergiden kastettiği nedir tam olarak? Hangi vergi türü? Gss primini kastetmiş olabilir mi?

 8. Merhaba, hangi vergi olduğunu bilmiyoruz. Yarın SGK’ya gidip bunu soracağız. GSS primi olabileceğini sanmıyorum. İşveren zaten eşinden dolayı sağlık dan yararlanıyor.

 9. Merhaba ben şuan askeri ücretle calisiyom askeri ücret arttigi için bana artan farki veremiycegini söylüyor benin işsizlik maasi almak için pirimlerim yeterli kendim ayrilsam isten askari ücretin farkini alamiyorum diye işsizlik maasi alabilirmiyim

  • Merhaba, size asgari ücretten az maaş vermesi sizin işten çıkmanız için geçerli bir nedendir. Ancak, kendiniz işten ayrıldığınızda, bunu ispat etmek için dava açmanız gerekecektir.

  • Maaşın elden verilmesi teknik olarak işsizlik maaşı için bir engel oluşturmamaktadır. Ancak işverenin sizi işsizlik maaşı alacak şekilde işten çıkarması gerekmektedir

 10. Merhaba;

  Benim sorum şudu; A fimasından daha önce işten ayrıldım ve işsizlik ödeneğinden faydalandım. Tekrardan aynı işyerine giriş yaptım. 2. Defa aynı işyerinden çıkartıldığımda tekrardan işsizlik ödeneği alabilirmiyim. Aynı firmadan üst üstte yani?

  • Merhaba, ikinci kez girmenizden sonra tekrar 600 gün çalışıp tekrar çıkarsanız, aynı iş yerinde olsa bile yine işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 11. Merhabalar benim sorum 6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazandım ama 705.60 olarak şimdi 805 oldu benim işsizlik maaşımda yükselirdi tşkler

 12. Merhaba annem 31.12.2017 tarihinde işten çıkarıldı. Eğer şartları sağlarsa 2. kez işsizlik maaşı alacak. son 4 ay kesintisiz çalıştı ancak işsizlik ödeneğine başvuruda bugün bulunduk. Son 3 yıldan kasıt şimdi başvurduğumuz için 2015-2018 yılları arası mı 2014-2017 yılları arası mı baz alınacak ?

  • Merhaba öncelikle daha önceden 8 ay işsizlik maaşı hak ettim 3 ay aldım 5 ay duruyor dondurmustum tekrar ise girdim 600 gün prim doldurup çıkış verirlerse 11 ay mi alirim yoksa en sonki 6 ayı mı alirim

 13. 30.09.2016 tarihinde işten ayrılarak 10 ay işsizlik aldım ve bitti. 01.09.2017 tarihide işe girdim ve 26.01.2018 tarihine kadar kesintisiz çalıştım ve işten çıkarıldım. İşsizlik alabilir miyim ?

 14. Merhaba, öncelikle teşekkür ediyorum böyle bir platformda bize yardımcı olduğunuz için.
  2. kez işsizlik maaşı konusunda yardımınızı isteyeceğim. 21eylül2016 yılında işe başladım tekrar. Doğum nedeni ile sanırım nisan ayının ortalarına doğru zorunlu izne ayrılmam gerekecek. 8 haftalık öncesi ve sonrası doğum iznimi, doğum sonrasında kullanacağım. yani nisan ayının ortasından sonra ortalama 4 ay gibi bir süre sigortam yatmayacak. İzin bitimi sonrasında işten çıkarıldığım takdirde işsizlik ödeneğini alabilmem için ne yapmam gerekir? 2 ay eksiğim oluyor çünkü 600gün sartını doldurabilmem için.

  • Merhaba, 600 günü dolduramadan işten ayrıldığınız takdirde işsizlik ödeneğinden yararlanamazsınız. Doğum izninden sonra 2 ay daha çalışmalısınız

 15. Merhaba 01.08.2016 tarıhınde işten cıkarıldım. Issızlık maası almaya 6 ay sure ıle hak kazandım. Ve 2 ay aldıktan sonra tekrar işe girdim. Sonuc olarak kesildi. Ve şimdi işten çıkarıldım kalan 4 ay mı devam eder yoksa tekrar yenıden hesaplanıp o sekılde mı alırım işsizlik maasını.. cunku o zaman prımlerım dusuk yattıgı ıcın 669 tl alıyordum sımdı ıse hesaplattım 1461 tl bağlanması gerekiyor. Arada 600 gun prım gunu doldurmadım. Kalan 669 to ıle 4 ay devam mı eder ?

 16. Merhaba 01.08.2016 tarıhınde işten cıkarıldım. Issızlık maası almaya 6 ay sure ıle hak kazandım. Ve 2 ay aldıktan sonra tekrar işe girdim. Sonuc olarak kesildi. Ve şimdi işten çıkarıldım kalan 4 ay mı devam eder yoksa tekrar yenıden hesaplanıp o sekılde mı alırım işsizlik maasını.. cunku o zaman prımlerım dusuk yattıgı ıcın 669 tl alıyordum sımdı ıse hesaplattım 1461 tl bağlanması gerekiyor. Arada 600 gun prım gunu doldurmadım. Kalan 669 to ıle 4 ay devam mı eder ?

  • Merhaba, 2. Kez işe girişinizden sonra tekrar 600 gün çalışmadıysanız, ilk işten ayrılışından kalan 4 aylık işsizlik maaşı bağlanacaktır.

 17. merhaba ben ikinci kez işsizlik ödeneğinin süresini sormak istiyorum 600 günden fazla çalıştıysam yine 6 ay mi ödeme alabilirim. yoksa 600-900 gün arası 6 ay 900-1079 arası 8 ay 1080 ve üstü 10 aymi.

 18. Merhaba,
  2013 Nisan ayında 8 ay işsizlik maaşı almaya hak kazandım.
  4 ay işsizlik maaşı aldım.
  2013 Eylül ayında tekrar işe başladım.
  2016 Temmuz ayında istifa ederek işten ayrıldım.
  Daha önceden hak etmiş olduğum işsizlik maaşı tekrar bağlandı.
  4 ay daha maaş aldım.

  2017 Ağustos ayında proje bazlı 6 ay süre ile kısa süreli sözleşmeli olarak çalıştım.
  31.01.2018 tarihinde iş bitimi nedeniyle tekrar işsiz kaldım.

  Tekrar işsizlik maaşı alabilir miyim?

  Saygılarımla,
  Yücel Cansever
  05322850229

 19. Merhaba bedaha önce 8 ay işsizlik maaşını hak ettim 2 ay alıp tekrar işe başladım 2 sonra tekrar işten çıkınca işzilik maşına baş vurdum ve 6 ay çıktı 3 ayını alıp tekrar işe başladım ama buçıkan 6 ay ilk çıkan 8 aydanmı kalandı bimiyorum şişimdi yine işten çıktım 2 yıl. Çalıştı hiçkesintisiz son 6 aydan kalan 3 aymı ödenir ypksa son 2 yıldanmı hesaplanı

 20. Merhaba ben 2016 yılında işsiz kaldım maaş bağlandı almadan işe başladım şimdi ise tekrar kalan ödeneğim bağlandı .fakat bidaha işe girip kendi isteğimle ayrılsam tekrar alabilirmiyim.kalan ödemelerim devam edermi

 21. Merhaba iş yerimden 600 günü doldurarak ayrıldım ve 6 ay almam gerekirken 4 buçuk ay işsizlik aldım yeniden işe girdiğim için.şuanki işyerinden 525 dün doldurup ayrıldıgımda kalan 2.buçuk ay 75 gün olarak değerlendirilir mi? yani sormak istediğim son 3 yıldan kasıt nedir 600 günü biraz geçiyordu prim günüm son ayrıldığımda?

  • İkinci işten ayrıldığınızda 600 günü doldurmadığınızdan önceki ayrılmanızdan kalan 1,5 aylık ödeneği almaya devam edeceksiniz

 22. Merhaba 3600 gunlerimi doldurdum ve kendi isteğim ile istifa ettim.issizlik maaşını. Bu koşullarda hak etmiyorum.fakat başka bir işe girersem bu iş yeri bir süre sonra işten çıkarırsa işsizlik maaşini hangi koşullarda hak edebiliyorum.istifa ettiğim işyerinde kesintisiz sekiz buçuk yıl çalıştım.cevap verirseniz sevinirim.saygilarimla.

  • Bu şartlarda işsizlik maaşı alamazsınız ancak başka iş yerinde işten ayrıldığınızda diğer sigortalılar ile aynı şartlara tabi olcaksınız

 23. Merhaba;
  Son 3 yıl içerisinde 600 günüm var. 2. Kez işsizlik maaşı hak ediyorum. Benim sorum şu son 120 gün içerisinde 20 gün raporum var. İşsizlik maaşını yinede alabiliyomuyum?

 24. Slm 2015 Ekim ayında 8 ay işsizlik maaşı almaya başladım.fakat 2015 Aralık ayında aşk işe başladım.ve ödenek kesildi.210 gün çalıştıktan sonra tekrar işten ayrıldım.issizlik ödeneğinden geri kalan 6 ay boyunca yani 2017 Ocak ayına kadar issizlik maaşı almaya devam ettim.benim şimdi 600 gün doldurmam lazım tekrar işsizlik maaşı almam için.acaba 600 gün nereden başlar.2015 Aralık ayından mi başlar.yoksa 2017 Şubat ayındanmi

  • Merhaba, ikinci 600 günlük süreniz 2015 aralık ayından itibaren hesaplanacaktır. Çünkü ikinci kez aldığınız maaş, ilk maaşın devamıdır.

 25. merhaba, ben bir firmada 9 yıl çalıştıktan sonra 2015 yılında kendi isteğimle ayrıldım ve işsizlik maaşı da 10 ay süreyle aldı. bundan sonra başka bir firmada 2017 yılının 1. ayında işe başladım ve 6. ayında ayrıldım. bu zamanda işsizlik maaşı için müracaat ettiğimde bana 2.kez hakkımın olmadığını söylediler çalışma günümün az olduğunu söylediler.

 26. Merhaba iyi gğnler benim şuan 859 gün primim var 1 kez işsizlik maaşı almıştım tekrar alabilimem için primim 1200 gün mü olması gerekiyır 6 ay geçince alabiliyor öhm yoksa 600 gün daha mı geçmesi lazım

  • Merhaba, ilk işsizlik maaşı almanızdan sonra günleriniz sıfırlanacaktır. İkinci kez işsizlik maaşı alabilmek için tekrar 600 gün çalışmanız gerekecektir.

 27. merhaba

  ben şuan çalışmaktayım.600 gün prim günü doldurmaktayım.Ama 31.01.17’de çıkışım oldu.Tekrar 05.02.18’de girişim oldu.Girişim yapılan firma şiirket ortakları aynı.31.01.17’de çıktığım firmada 1 senedir çalışıyorum.Acaba bu durumda yeni girdiğim yani 05.02.18’de girdiğim firmada 4 ay çalışmak zorunda mıyım?

 28. Merhaba
  Ben 2016yilinda işten çıkarıldim 8 aylık işsizlik maaşı hakkım vardi 5 ayını kullandım şimdi ki iş yerindende 390 günüm var ilk hakedisten sonra bu iş yerinden de cikarilsam işsizlik maaşımı kalan kısmını yeni brüt ücrete göre mi alırım yoksa eski tutardan mi alırım bu birinci sorum.
  2.sorumda 2kez bu iş yerinden de cikarilsam işsizlik maaşını 0 dan hak kazanabiliyor muyum

 29. Merhaba, 390 gün işe işten ayrıldığınızda eski maaşınızın kalanını alacağınızdan eski ücrete göre maaşınızı alacaksınız.
  2. Kez çıkarıldığınızda 600 gün ile çıkarılırsanız, sıfırdan hesaplanır ve maaşı ona göre alırsınız

 30. Ben 8 ay ısısızlık maaşı ka, andı gecen yıl 5 ay aldıktan sonra işe gördüm 4 ay çalıştım sonra ayrıldım kendi isteğimle 10 gün sonra iş buldum bu yıl iki ay 15 gün çalıştım çıktım kalan ısısızlık maasım devam edermı yoksa iptal mı olur yoksa yeniden mı hesaplanır

 31. Merhaba 02.12.2015 işten ayrıldım ve 6 ay işsizlik maaşı aldım 14.02.2017 tarihinde tekrar işe başladım şuanda hala devam ediyor işsizlik maaşı tekrar almam için ne kadar zaman geçmesi lazım ?

 32. Merhaba ben yurt dışı gemilerde çalışıyorum.benim iş sözleşmelerinin 6 aylık olur.belirli süreli iş sözleşmesi benim sorum şu der efendim.Ben Ekim 2015 yılında işsizlik maaşı almaya başladım 8 ay süre ile fakat 45 gün aldıktan sonra tekrar işe başladım.Ve işsizlik ödeneğin durduruldu.Bu işte 7 ay çalıştıktan sonra tekrar işsizlik maaşı başladı.2017 nin ocak ayında işsizlik maaşının tamamını aldım.şimdiki sözleşmem temmuz 2018 sonunda sona eriyor.Ve benim bu tarihte ilk işsiz kaldığım günden itibaren 640 SSK oluyor.fakat ilk işsiz kaldığım tarih ile sözleşme bitiş tarihi olan 2018 temmuz sonunda 3 yıl dolmuyor fakat 640 gün ssk oluyor.benim sorum şu bu verdiğim bilgilere göre temmuz 2018 sonunda işsizlik maaşını tekrar alabilirmiyim.yada ilk işsiz kaldığım tarih ekim2015 ten itibaren 3 yıl sonra mı 2. Kez alabilirim.

 33. Merhaba 2015 Ekim ayında işsizlik maaşı almaya başladım 2 ay aldım tekrar işe girdim.sobra tekrar işten ayrıldım.ve işsizlik maaşının tamamını Ocak 2017 yılında aldım.şimdi sözleşmeli olarak çalışıyorum.ve sözleşmem temmuz 2018 de bitiyor.bu tarihte ilk işsizlik maaşı aldığım günden itibaren 640 gün ssk ve son 120 gün ssk kız olmuş oluyorum.fakat ilk işsizlik maaşını aldığım tarih 25 Ekim 2015 sözleşme bitiş tarihim31 temmuz 2018 640 gün ssk son 120 gün kesintisiz SSK fakat 3 yıl doluyor.bu şartlarda temmuz 2018 de işsizlik maaşı alabilir miyim

  • Merhaba, ilk işsizlik maaşınızın tamamını aldığınızdan dolayı, ikinci işsizlik maaşınızı almanız için o günleri hesap etmeden tekrar 600 gün çalışmanız gerekmektedir. 640 gün içinde önceki maaşınızı alırken hesaplanan günler var ise, işsizlik maaşını alamazsınız

 34. Merhaba tam olarak anlatamadim efendim.2015 Ekim ayı işsizlik maaşı başlangıç tarihi Aralık 2017 işe girdim.haziran 2016 işten çıktım.2017 1. Ayda işsizlik ödeneğin bitti.şimdi temmuz 2018 de tekrar şözleşmeli olan işim sona eriyor.ilk işsizlik maaşının başlangıç tarihi olan 2015 Ekim ile 2018 tarihleri arasında 640 gün ssk ve son 120 gün ssk oluyor.ilk işsizlik başlangıç tarihi ile son işten ayrılış tarihi arasında 34 ay oluyor.yani 3 yıl dolmuyor bu şartlarda işsizlik maaşı tekrar 2. Kez alabilirmiyim

 35. Merhaba, 7 Şubat 2017 tarihin iş şözleşmesinin feshi gerçekleşerek 8 aylık işsizlik ödeneği almaya hak kazandım. Haziran ayında askere gittiğim için bildirim yaparak ödemeleri durdurdum. Aralık 2017’de terhisten sonra tekrar başvurarak hak kazandığım diğer ödemeleri almaya devam ediyorum. Önümüzdeki ay içerisinde son ödememde tamamlanıyor. İşsizlik durumum devam ettiği için tekrar başvuruyu ne zaman yapmam gerekiyor? Son 3 yıl işten ayrıldığım günden itibaren mi yoksa başburduğum tarihe göre mi hesaplanacak? Bir de ayrılmadan önce son 120 gün aralıksız çalışma demişsiniz fakat benim iş feshinden önce yaklaşık 15 günlük iş göremezlik durumundan dolayı sigortamda eksiklik var. Bu durum hak kazanmama durumumu etkiler mi? Etkilerse ben geriye dönük olarak raporlu olduğum günlerin sigorta primlerini ödeyerek tamamlamak mümkün olur mu?

  • Merhaba, raporlu olunan günler son 120 günün hesabında dikkate alınmaz. İkinci maaşınızı ilk maaşın bitiminden sonra 600 gün daha çalışmanız ile alabilirsiniz

 36. Merhaba ikinci kez issızlık maası alabılırmıyım 01.05.2016 is baslangıcım 2016 yılından 240 gun 2017 yılından 356 gun 2018yılından ıse 80 gunum var son 120 gunun ıcınde 18 gun raporum var bu rapor gunlerı dusulmus halı bı engel cıkarmı tskler sımdıden

 37. Merhaba ıkıncı kez ıssızlık almayı hak etmısım mı acaba 01.05.2016 ıs baslangıcım 2016 yılından 240 gun 2017 356 gun 2018 80 gunum var son 120 gunun ıcınde 18 gun raporum var dusulmus halı sızce engel olurmu sımdıden tsk ler

 38. 6yil çalıştığım iş yerinden ayrıldım issizlik maaşımın 3.ayinda sadece 1gunluk sigortam yapıldı isizlik maasim kesildi .Tekrar başvurdum alacağım maaş 3 aydir aldığım maaşla aynı mı olur??

 39. Merhaba editör bey kolay gelsin 2012 yılında işten ayrıldım 10 aylık issizlik maaşımın tamamını aldım. Ve bugüne kadar parça parça 1000 gün pirim ödemem var ama Son 3 yıla 500 gün prim denk geliyor buna rağmen işsizlik maaşı alabilirmiyim Son 120 günümde de aralıksız çalıştım cvp verirseniz teşekkür ederim

 40. merhaba ben calısmıs oldugum kurumsal fırmadan esımın ıs sebebıyle mecburen ıstıfa ettım malaesef tazmınat gıbı ıssızlık maasımıda onaylamadılar suan bır yerde calısmıs olsam 600 gun daha calısmam mı gerkıyor fırma benı cakarırsa

 41. Meraba 04.04.2017 tarihinde cikiş verdiler.daha sonra 19.12.1017 yılında ise başladım.17.04.2018 yilinda çıkış verdiler.toplam 884 günüm var.2.kez işsizlik maaşı alabilir miyim. Şimdiden teşekkürler

 42. Merhaba ben 9 sene sonuncunda işten çıkarıldım 10 ay işsizlik maaşı almaya hak kazandım ve 10 ay işsizlik maaşı aldım sonra ile başladım 5 ay çalıştım ve tekrardan işsiz kaldım işyerinin çıkarıldım iş olmadığı için bu durumda tekrardan işsizlik maaşı almaya hakkım var mı ?

 43. Bir iş yerinde çalışan kimse işten ayrılarak şartları taşımak sureti ile işsizlik maaşı alan kimse tekrar aynı iş yerinde işe başlasa ve ordan tekrar ayrılarak (şartları taşıyarak) 2 defa işsizlik maaşı alsa
  Sonradan Aynı iş yerine tekrar işe başlayabilirsiniz
  Saygılar

 44. Merhaba hocam öncelikle selam şimdi sorum ben 2015 yılı 2 ci ayında işten çıkarıldı m ve işsizlik maaşı baglandi 8 ay bunun 5 ayını aldım işe girdim ve tekrar ayrılıp 3 ayida aldım sonra 2016 yılı 9 cü ayında işe girdim ve bu tarihe kadar çalıştım şimdi sormak istediğim 600 gün şartı yani 3 yıl içindeki başlangıç tarihi hangisi tarihten sayılacak 2015 yılı ilk çıkış tarihimmi baz alinacak gün doldurmam için yoksa ikici maaş almam bittikten sonraki iş tarihimmi aydinlatirsaniz sevinirim

 45. Merhaba, ben mevsimlik işçi olarak çalışmaktayım. 600 günü doldurunca 2016 yılında işsizlik maaşına başvurdum ve iki ay kadar işsizlik maaşından faydalandım. Ardından tekrar mevsimlik işçi olduğum için aynı iş yerine geri döndüm. 8 ay çalıştıktan sonra tekrar işten çıkarıldım ve işsizlik maaşım kaldığı yerden devam etti. Bu böyle bir yıl daha devam etti. Geriye dönük sadece bir aylık bir işsizlik ödeneği alacağım kaldı fakat diğer 600 günün üzerine bu geçen zaman diliminde tekrar bir 600 gün bindi. Kısacası tekrar işsizlik ödeneği alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler, sevgiler…

 46. Merhaba iyi çalışmalar,
  2012 yılında işten ayrıldım 10 ay işsizlik aldım. 2014 temmuz ayından beri başka bir yerde çalışıyorum. İşten çıkartıldığımda tekrar işsizlik alabiliyor muyum? Teşekkür ederim.

 47. 19.11.2013 yılında işsizlik maaşına başvurdum en son 31.12.215 işsizlik maaşını aldım işsiz kalma durumunda 2.kez işsizlik maaşı alabilirmiyim tşkrlr

 48. merhaba daha önce 19.11.2013 yılında işsizlik maaşı başvurusunda bulundum en son maaşı 31.12.2015 yılında aldım şuan işsiz kalma durumunda işsizlik maaşı alabilirmiyim

 49. Slm ediyor eşim geriye dönük 5 yıl sigortali 11 ay 2016 işten ayrıldı işsizlik maaşı aldi 9 ay kadar 9ayin 17 2017 yeniden is başı yapti 1 ay sonra hamilelik nedeniyle cikacak issizlik parasi alabilir mi yeniden

 50. Slm ediyor eşim geriye dönük 5 yıl sigortali 11 ay 2016 işten ayrıldı işsizlik maaşı aldi 9 ay kadar 9ayin 17 2017 yeniden is başı yapti 1 ay sonra hamilelik nedeniyle cikacak issizlik parasi alabilir mi yeniden

 51. Merhaba 9 ay once issizlik.maasi odenegim bitti ve.yeni bir.ise.girdim ve is yeri 17 koduyla cikis verdi (isyeri kapandi) bu kodla tekrar issizlik.maasi almam mumkunmu?

 52. Merhaba 2016 eylül ayında 6 ay işsizlik maaşı aldım 2017 aralıkta tekrar işe girdim son 3 yıla ait 600 gün prim ödenince önümüzdeki aylarda işten çıktığım taktirde tekrar işsizlik maaşı alabilir miyim teşekkürler

 53. 4000 günü doldurup işten ayrıldım 10 ay işsizlik ten 5 ay aldım tekrar 700 günü doldurdum yeni işsizliği aldıktan sonra eski kalan 5 ay işsizliği de alabilir miyim

 54. Slm hocam 2 çi işsizlik maaşı için.1 çi işsizlik maaşı bittikt3n sonra mı 600 gün dolaması lazım.yoksa ilk muracat ettikten sonra mı başlar saygilar..
  Ornegin ben 2016 marta başvurdum.2018 haziranda bitti.2016 2018 zarfı içinde 550 günüm var 50 gün daha çalışsam hak erdemiyim.yoksa bıyıktan sonra mı 3 yıl içind e tekrar 600 gün doldurmam lazım..

 55. Merhaba 3 yıl 8 aydır çalıştığım iş yerindem istifa ettim tekrar 120 gün prim ödemesinden sonra işsizlik maaşı alabilirmiyim bu arada daha önce işsizlik maaşı hiç almadım alacağım süre ne kadar olur teşekkürler

  • Merhaba, istifa nedeniyle işten çıkarsanız işsizlik maaşı alamazsınız, işten çıktıktan sonra tekrar işsizlik maaşı alabilmeniz için 120 gün çalışmanız yeterli değildir, 600 gün çalışmalısınız.

 56. Merhaba ; işten 2014 yılı kasım ayında ayrılıp işsizlik maaşı almıştım fakat şimdi e devlet siteminde 2015yılında firmadan bana 93 günlük daha sigorta ödenmiş gözüküyor. Aldığım tazminatla ilgisi var mı bilemiyorum. Ama ben evranları 2014 kasım ayında teslim etmiştim. Yani 2015te firmadaki ilişiğim kesilmişti. Yeniden işsizlik maaşım hesaplanırken 2015teki o firmadan yatan 93günüm sayılır mı ?

  • Merhaba, aldığınız kıdem tazminatı ile ilgili bir durum değildir. İş yeriniz sizi işten ayrıldıktan sonra tekrar sigortalı göstermiş. Bu sürelere dair işsizlik maaşı sizden geri istenebilir.

 57. Merhaba editör, işsilik maaşımı 8 ay aldıktan sonra diğer iş yerinde 4 ay daha çalıştım. sgk dökümüne baktığımda 900 iş gününü tamamlıyorum tekrar 8 ay işsilik maaşı alabilir miyim?

 58. Merhaba ben 2006-2016 arası calismamdan 8 aylık issizlik maasini aldım. Daha sonra
  21.12.2016 da başka yerde başladım ve 04.09.2018 de oradan ayrıldım.Eğer kendim ayrılmamış ol saydım da iş yerim çıkarmış olsaydi ikinci kez işsizlik maaşı alabilirmiydim.

 59. Iyi aksamlar 2016 6 ayda is yerim batti 10 ay issizlik maasi aldim ve bir ise girdim 2017 5 ayda bu zamana kadar 45 yerde sigortam yatti ikinci kez almam icin 410 gün sigorta yatmis alabilirmiyim issizlik maasi

 60. beni iş den cıkarmişlardi ve bir kez işsizlik maşini aldım 8 ay aldım ve köye gittim işlerimi hallettim sonra tekrar işe girdim 6 ay başka yerde çaliştim 8 ayda başka fabrıkaya girdim sigorta 600 gün primi geçmiş tekrar işten atılırsam tekrar başvuru kabul edilir mi 4 ay aralıksız teşekkürler

  • Merhaba, İkinci kez işe girdikten sonra 600 gün çalışmanız gerekmektedir. Anladığımız kadarıyla siz 8 ay ve 6 ay olmak üzere 14 ay çalışmışsınız. Dolayısıyla ikinci kez işsizlik maaşı alamazsınız.

 61. ikinci işsizlik maaşi nasıl alabilirim 630 günlük doldu ve 630 günlük içinde son dört ay sadece 2 gün eksik war birinde 28 gün gösteriyor hastanede rapor fılan almadım iş yerınde izin istedim rahatsızdım kullandım alabilirmiyim ?

   • Soruma Cevap Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim Ve Sigorta Primine Baktım Son Haziran Ayındaki 28 Gün Olan Şunlar Yazıyor (Eksik Gün Nedeni DİĞER ÜÇRETSİZ İZİN ) Yaziyor İş yerınden İzin almiştim Teşekkürler

 62. slm ikinci işsizlik maaşi kafamdaki soru 6120 gün mu olmasi gerekli yanı 600 günü doldurulması ve üstüne 120 gün hiç dewamsizlik yapılmadan 6120 doldurmamız lazım Teşekkürler

 63. merhaba öncelikle kolay gelsin. 28.02.2018 de işden çıkarıldım ve 3 ay işsizlik maaşı aldım yeni bir işe 25.05.2018 tarihinde başladım 2. işsizlik maaşı hakkı kazanmak için nekadar daha çalışmam gerekiyor? ayrıca bu süreci su anda çalıştığım yerde tamamlamak zorundayım? yani kalan günleri başka işe girdiğimdede tamamlarsam hak kazanırmıyım?

  teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Merhaba, bu işyerinde ne zaman çıkarsanız çıkın önceki kalan işsizlik maaşını alırsınız ancak, 25.05.2018 tarihinden sonra 600 gün çalışırsanız kalan işsizlik maaşını değil ikinci kez işsizlik maaşını alırsınız

 64. Merhaba sorular birbirine çok benziyor fakat ben yinede kendi durumum için sormak istedim işsizlik maaşına hak kazandım 8 aylık, 4. ay aldıktan sonra iş buldum dolayısıyla kesildi ve kalan 4. ayımı örneğin bu işten iki ay sonra kendi isteğimle de çıksam özellikle kendi isteğimle işveren tarafından değil çıktığımda tekrar almaya devam edebilir miyim ayrıca iş-kur sitesinde hak kazandığım ayların devamını kesinti yapıldıktan sonra göremiyorum tekrar başvuru yaptığımda mı görebiliyorum

  Sabırla herkese cevap vermişsiniz saygılar.

 65. Merhabalar kolay gelsin.
  Ben daha önce çalıştığım firmadan çıkarıldım ve 1080 gün üzeri primim yattığı için 10 ay işsizlik maaşı almaya hak kazandım. Hak ettiğim maaşın yaklaşık 7,5 ayını aldıktan sonra yeni bir işe girdim. Yeni işimde de 600 günüm doldu ve işverenim beni işten çıkaracak. Şimdi işverenim beni çıkardığında ben tekrar işsizlik maaşı için başvuru yaptığımda sadece önceki işsizliğimden kalan 2,5 aylık maaşımı mı alacağım yoksa 2,5 ay maaşı aldıktan yeni başvuruma istinaden ayrıca bir de 8 aylık yeni işsizlik maaşımı da alabilir miyim?

  • Gerçekten Allah razı olsun bıkmadan, usanmadan herkese tek tek cevap vermişsiniz. Benim durumuma benzer bir çok soru var hepsini bir noktaya kadar okudum fakat bir yerden sonra tıkandım. Hatta sorumun benden önce 19 eylül’de yorum yapan Başak hanım’ın sorusu ile örtüştüğünü de gördüm ama yine de sorumu sormak istedim. Kalan 2.5 aylık maaşımın aylık tutarı 1.159-TL iken, yeni doldurduğum 600 günde maaşım asgari ücretten yattığı için 805,69-TL hak edeceğim. İlk önce aylık 1.159-TL’den 2,5 aylık maaşımı alıp, daha sonrada 6 ay 805,69-TL’den maaş alabilir miyim? 🙂 Sorum tam olarak budur… 🙂

   Not: İlk sorumun son paragrafında yanlışlıkla 6 ay yerine 8 ay yazmışım. Kusura bakmayınız…

   • Merhaba, 2. Kez işten ayrıldığınızda 600 gün doldurduğunuzdan dolayı, ilk maaştan kalan 2,5 aylık ödemeyi artık alamayacaksınız. Bu sebeple yeni işsizlik maaşınız yeni ücretinizle tekrar hesaplanarak 6 ay işsizlik maaşı alacaksınız.

 66. Merhaba. Birinci işyerinde 24 aydır, ikinci işyerinde 12 aydır olmak üzere, bir yıldır 2 ayrı yerde sgk lı olarak çalışıyorum. 12 aydır çalışıtığım işyerim iş akdime son verdi. diğerinden de ben kendi isteğim ile ayrıldım. Her iki işyerinden de ayrı ayrı işsizlik sigortasına başvurabilir miyim. Şimdiden teşekkürler.

 67. 2015 aralı ayında işsizliğe başvurdum ve 8 ay işsizlik hak ettim ve 2015 aralık ayından 15 gu olmak kaydıyla 4.5 ay aldım . Işe başladım 2016 nisan ve 2016 kasımda işten çıktım. Kalan 3.5 ayımıda 2017 de bitirdim. 2016-2017-2018 yıllarında 600 günü tekrar doldurdum ..yine işsizlik maaşı alabilirmiyim . Yoksa 600 gün son maaşı aldığım tarihten sonramı olmalıdır. Yoksa ilk issizlik başvurusu 2015 den sonrami. Teşekkürler

 68. Merhaba kolay gelsin ikinci kez işsizlik maaşi başvurusu için yapmak istiyorum 687 gün prim var son 120 gün içinde 1 gün işe gitmedim evde işlerim vardı boya yaptım işsizlik maaşi alabilir miyim

 69. Ilk issizlik maasina kadarki surede 600gundenfazla tamamlayip 2016 haziran ayinda isten cikarilip 6 ay issizlik maasinin ise girene kadarki zamanda 3 ayini aldim sonra 2016 ekim ayinda ise basladim 2017 mart sonunda cikartilinca kalan maasimi aldim su an 2018 ekim 2de isten cikarildim 2016 ekimden cikisima kadar toplamda 592 gun yapiyor ,son 120 gunumde haziran temmuz agustos eylul 2018 ve ekimden cikisa kadarki 2gunde dahil eksiksiz yatti 592 gunle yeniden issizlik maasi alabilirmiyim yoksa ekim ayi bitmeden 10 gun daha bir sirkette deneme suresi gibi calisip cikarilirsam ekim ayi bitmeden diyelim 24 ekimde ayrildim sigortam 14 gun daha yatsa, onceki haziran temmuz agustos eylul deki 120 gun prom mi gecerli olur,yoksa 120 gun yeni sirkette devammi olmasi lazim.

 70. MERHABA 01.07.2016 İŞTEN CIKIŞ TARİHİM .990 PRİM GÜN SAYISIYLA 6 AYLIK İŞSİZK MAAŞI ALDIM..02.07.2017 TEKRAR YENİ BİR İŞTE BAŞLADIM …09,10.2018 CIKIŞIM VERİLDİ..ŞU ANKİ TOPLAM PRİM GÜN SAYIM 1410 GÜN.. BU DURUMDA 2. İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

 71. MERHABA 01.07.2016 İŞTEN CIKIŞ TARİHİM .990 PRİM GÜN SAYISIYLA 6 AYLIK İŞSİZK MAAŞI ALDIM..02.07.2017 TEKRAR YENİ BİR İŞTE BAŞLADIM …09,10.2018 CIKIŞIM VERİLDİ..ŞU ANKİ TOPLAM PRİM GÜN SAYIM 1410 GÜN.. BU DURUMDA 2. İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

 72. Merhaba, çok yararlı bir site olmuş teşekkür ederiz. Ben ilk iş yerimden 10 ay işsizlik maaşı hakettim. Ancak bunun 4 ayını parça parça kullandım. 6 ayı kullanmadım kaldı. Bu süre içinde en son çalıştığım işte 600 günlük ve diğer şartlarla tekrar işsizlik maaşı haklarını kazandım. İşveren işimi sonlandırdı. İlk aldığım maaşın bitmesini için 3 yıllık süre bitmedi. Bu tutar 1307 tl. Şimdi hak ettiğim 6 ay ve 1611 tl. İlk önce eskisi bitip üstüne yenisi mi eklenir. Yoksa sadece yenisini mi alırım. Bu sonuçta benim hakkım. İlkini verirse ikinci de 3 yıl içinde hakkım olmaz mı? Saygılar ve teşekkürler.

 73. Merhaba 31.12.2016 da işten çıkış verdiler 6 ay işsizlik maaşı hak ettim 3 ay aldım 05.04.2017.tarihinde tekrar aynı işe geri aldılar 31.10.2017 de tekrar çıkış verdiler geri kalan 3 aylık işsizlik maaşı nı aldım 16.04.2018 tekrar işe başladım 16.11.2018.de tekrar çıkış verdiler tekrar ne zaman işsizlik maaşı alabilirim

 74. iyi günler ben 2016.2017 yılları arasında işsizlik maaşı aldım 2018 yılında turizimde çalıştım şu anda sezon bitti işten çıkarıldım yeniden işsizlik maaşı alabilirmiyim birde bunun için iş yerinden bir evrak almak gerekirmi teşekkür ederim

 75. ilk işsizlik maaşını aldıktan 3 ay sonra başka bir iş yerine başladım. toplamda şu anda 270 gün çalıştığım süre var 2.kez işssizlik alabiliyormuyum.

 76. 30.11.2016 tarihinde işten ayrıldım ve 6 ay işsizlik almaya hak kazandım fakat 4 ay işsizlik aldım tekrar aynı iş yerinde 01.05.2017 de ise başladım ve işyeri tekrar çıkış verecek gibi görünüyor primin kesintisiz yatıyor tekrar ne kadar işsizlik alabilirim

 77. Merhaba benim bu ay işsizlik masim bitiyor fakat daha is bulamadım 6 ay aldım ve bir dilekçe yazmam kerekiyormu ama beni çıkarıldıgim is yerinde tazminatimi vermediler hiç imza falanda atmadin

 78. 31.01.2014 te işten ayrıldım 22.03.2014 tarihine kadar işsizlik aldım sonra bu tarihte işe başladım 15.09.2016 tarihine kadar 01.11.2016 kadar işsizlik aldım kısacası sorum şu ilk işten ayrıldıktan sonraki çalıştığım işyerlerindeki günler hesaplanırmı

 79. merhaba, benim sorum şu; 2015 yılında ilk işsizlik maaşımı aldım 6 ay kadar.
  şuanda da 2017-2018 yılından 540 günüm var hala primim yatıyor 2. işsizlik maaşını ne zaman hak kazanabilirim

 80. MERHABA iyi çalışmalar 07.04.2015 tarihinde işsiz kaldım ve işsizlik ödeneği alamaya başladım ve 4 ay aldıktan sonra iş buldum işsizlik ödeneğim kesildi ve kalan işsizlik ödeneğimi 11/07/2018 tarihin’de devam ettirdim 05/01/2019 tarihinde işsizlik ödeneğim bitiyor
  benim sormak istediğim 2015 2017 arasında çalıştıgım şirketten kendim istifa ettim ama 2017 bulduğum başka işten 2018 yılında çıkarıldım çıkarıldıktan sonra eski işsizlik maaşım baglandı ve 4 aydır alıyorum ,bu işsizlik maaşım haftaya bittiği zaman tekrar başvuru yapıp 600 günün üzerinde olan eski sigortam için başvuru yapabilirmiyim. okudugum kadarı ile son 120 gün sigortalı olmak zorunluluğu var mı işsizlik maaşı aldığım için sigortalı olmam mümkün değil uzun oldu biraz şimdi ne yapmalıyım sizce

 81. Merhaba, 04.03.2011 tarihinde başladığım işte kesintisiz olarak çalıştım ve 07.02.2014 tarihinde işten çıkarıldım. ve 240 gün işsizlik maaşı almaya hak kazandım. 05.05.2014 tarihinde işe girdim ve 02.06.2015 tarihinde bu iş yerinden de çıkarıldım. işsizlik maaşına başvurduğumda önceki işsizlik maaşını bağladılar. Geriye dönük 600 gün hangi tarihte başlar.
  02.10.2013 tarihi mi baz alınır yoksa 07.02.2014 tarihi mi?

 82. merhaba 25.03.2016 tarihinde işten ayrıldı ve 8 ay süreyle işsizlik maaşı almaya hak kazandım. daha sonra 14.04.2016 tarihinde işe girdim işsizlik maasım kesildi ve işten ayrılınca kalan maasımı aldım
  şimdi tekrardan 1 mart 2019 tarihinde işten ayrılacağım ikinci arada geçen bu sürede 600 gün sigortam ödendi.
  şimdi benim anlayamadığım olay ikinci kez maaş alabilmek icin ilk maastan 3 yıl geçmesimi gerekiyor yoksa sadece 600 günü tamamlayinca alabiliyormuyuz?

 83. Merhaba şu an işsizim işsizlik maaşı alıyorum ve bu ay son 19 günlük işsizlik maaşını almış olacağım.
  Hala iş bulamadım bu durumda işsizlik maaşımın devam etmesi için bir yol var mıdır.

  Saygılarımla

 84. Merhaba 29.06.2018 de işten çıkarıldım ve 6 işsizlik maaşı aldım son maaşımı 05.01.2019 da aldım
  14.02.2019 itibari ile işe başladım
  2017 :360 gün
  2018:179 gün
  Bu duruma göre aralıksız 120 gün çalışırsam tekrardan işsizlik maaşı almaya hak kazanabilirmiyim….?

 85. Merhaba;ilk issizlik maaşım Ekim 2015 de bitti.02.03.2016 tarihinde tekrar aynı yerde ise basladim.2017 de doğum sonrası rapor ücreti aldım. Şubat sonunda işten ayrılacağım. Son issizlik maasi aldığım gün sonrası 3 yıl geçmedi ama son aldığım issizlik maaşından sonra tekrar 620 günüm falan olacak.2.issizlik maaşını hak ediyormuyum teşekkürler

 86. 2017 yılında ocak ayından başlayarak 6 ay süreyle işsizlik maaşı aldın 2017 de tekrar ise girdim ve geriye dönük
  2016 da 360 gün
  2017 de 87 gün
  2018 de 180 gün
  2019 da 30 gün pirimim var işsizlik alabilirmiyim 2016 yılındaki primler bu sayilirmi

 87. Merhabalar,
  2017 yılında işsizlik maaşımı yarıda kesip işe başlamıştım ve şuan hamileyim ayın 27sinde analık raporum işlemeye başlıyor. Ayın 27sine kadar olan toplam çalışma sürem 576 gün oluyor toplam. Raporum bittikten sonra 1 ay daha çalışıp günü tamamlayıp işsizlik almak istiyorum. O 1 aylık süreçte eski iş yerimde değilde farklı bir yerde 1 ay çalışmam işsizlik almamı etkiler mi?

 88. Merhaba. Ben 15.12.2016 yılında işten çıkarıldım ve işsizlik ödeneği almaya hak kazandım. Bu zamana kadar bir kaç yerde çalışarak aradaki boşluklarda işsizlik maaşının %90 ı kadarını aldım. Şu an itibari ile işsizlik maaşı aldığım ilk tarihten bu güne kadar 3 yıl geçmemesine rağmen 800 günü doldurdum. Merak ettiğim işten çıkarıldığım taktirde ilk işsizlik ödeneğinden kalan %10 luk ödemeyi mi alacağım yoksa yeni bir işsizlik maaşı mi hak etmiş olacağım.

 89. Merhaba,ben 2008 den 2016 yılına kadar bir şirkette çalıştım 2016 dan 2018 in Kasım ayına kadar baska şirkete çalıştım.arada sigorta boşluğum yok araliktan itibaren Mayıs ayına kadar işsizlik maaşı aldim.01.08.2019 tarihi ile ise başladım bu işte mevsimlik gibi 01.11.2019 tarihinden biteceğini söylediler işsizlik maaşı alabilir miyim bu şartlarda teşekkür ederim.

  • Merhaba, en son işsizlik maaşı alıp tekrar işe girdiğinizde işsizlik maaşı içerde kaldıysa, kalan işsizlik maaşınızı alabilirsiniz.

 90. Merhaba, ben 31.10.2016 da işten çıkarıldım ve 8 ay işsizlik maaşı hakkı kazandım ve 7 ay maaş aldım. 01.06.2017 de yeniden işe başladım ve 31.10.2019 tarihinde işten çıkarılacağım. Bu durumda kalan 1 aylık işsizlik maaşını mı alırım yoksa yeni işsizlik maaşımı alırım? Saygılarımla…

 91. Merhaba öncelikle daha önceden 8 ay işsizlik maaşı hak ettim 3 ay aldım geri ise girdim 5 ay işsizlik maaşı duruyor dondurdum tekrar işe girdim 3 yıl 600 gün prim yattı isten cikardilar tekrar işsizlik maaşı hakettim toplamda 2.kez olduğu için kalan 5 ayla bu 2.kez kazandığım 6 ayla beraber 11 ay mi işsizlik maaşı alirim yoksa son kazandığım 6 ay işsizlik maaşı alirim

 92. Merhaba 6 aylık işsizlik maaşı aldım son eylül 2017 de bitti 25.09.2017 işe girdim 11.06 2020 işten çıkarımdım ikinçi kez işsizlik maaşı alabilirmiyim

 93. Merhaba,

  2018 yılında haketmis oldugum işsizlik maasimin son hakkını 10.06.2021 tarihinde aldım ve işsizlik maasim bitti 6 ay belirli aralıklarla aldım.

  Eylül 2020 tarihinde işe girdim. 9 aydır çalışıyorum.10 ay sonunda işten cikarilacagim.Son üç yıla baktığımda 600 gün prim doluyor fakat, ikinci işsizlik maaşimi son aldığım tarihten mi hesaplamak gerekiyor ? Yoksa son üç yılda ki yatan prim yeterli mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz